Rüyada Hz Ali Ebu Talib Görmek

Hazreti Ali’yi Görmek

 

hazreti Ali sözleri

 

 

İyiye yorulur. Düşmanlarınızı bozguna uğratacağınıza, zor bir yolculuğa ve sizi mutlu edecek bir habere işarettir. Hz. Ali’yi kültürlü birinin görmesi: O’nun karakterinin üstünlüğüne işarettir. Hz. Ali’nin müminlerini secde ederken görmek: O mezhebe başkaları tarafından fitne fücur karıştırılacağına işarettir. Allah’ın yenilmez arslanı ve evliyalar sultanı Hazret-i Ali’yi Rüyada görmek, ulüvv-i makama, ilim ve hikmete, celâdet ve şecaata, temiz ve pâk kalbe, kerem ve cömertliğe, hayır ve saadete delâlet eder.. Yine o Rüya, o beldeden zulüm gibi, karanlık gibi, adaletsizlik gibi çirkin hallerin kalkacağına işarettir.

 

Hazret-i Ali (r.a.)’yi güler yüzle görmek, ilim ve şecaate, kuvvet ve felaha, din ve takvaya, hak ve adalete, insaf ve kereme delâlet eder. İmam-ı Ali’yi bir mahalde görmek, o yerin berekete, rahmete, nimete nail olacağına işarettir.

 

Rüyada Hz. Ali görmek, işlerin yoluna girmesiyle beraber kişinin şükrederek yaşayacağına ve sahip olduğu her şey için her gün daha çok ibadet edip Allah’a dua edeceğinin işaretidir. Hak yolunda yaşamanın kişiye sağladığı güzelliklerin uzun süre daha devam edeceğini ve iyiliklerle karşılaşacağını, kendisine kötülük etmek isteyenlerin asla emellerine ulaşamayacağını tabir eder. İnanç konusunda kişinin her geçen gün daha da kuvvetleneceğini, ailesine ve özellikle anne ve babasına karşı her zaman iyi bir evlat, eş olarak tüm sorumluluklarını yerine getireceğini işaret eder. Hayır dualarıyla geçecek olan yılların sonunda rüya sahibinin pek çok sevap işleyerek muhtaç kimselerin de duasını ve sevgisini kazınacağını, giderek daha da alim biri haline geleceğini bildirir.

 

Rüyada Hz. Ali İle Konuştuğunu Görmek: Çok hayırlı ve güzel bir rüyadır. Bu rüyayı gören kimselerin dertleri çok hızlı bir şekilde sona erer. Ne konuşulduğu hatırlanıyor ise, o şekilde tabir edilmesi gerekir ancak eğer kişi ne konuştuğunu hatırlamıyorsa yine de bu rüyanın kendisi için son derece hayırlı gelişmelere sebep olacağına yorumlanır. İnancı kuvvetli kimselerin çevrelerine örnek oluşturacak şekilde hareket ettiklerini, kendisinden küçük olanlara doğru yolda ilerlemeleri için nasihatte bulunduklarını ve sevap işlediklerini tabir eder.

 

Rüyada Hz. Alinin Kılıcını Görmek: Hayatı boyunca adil davranan rüya sahibinin her zaman merhametli olacağına, haksızlıklar karşısındaki duruşunu hiçbir zaman bozmayacağına ve başına ne gelirse gelsin hepsini büyük bir olgunlukla karşılayacağına alamettir. Bu rüyayı gören kimseler her zaman iyilik görür ve korunurlar. Manevi anlamda bir yolculuğa çıkmanın ve kişinin kendisi ile hesaplaşmasının da delaletidir.

 

Rüyada Zülfikar görmek, rüya sahibinin kurumlardaki işlerinin kendisini sevindirecek ve tatmin edecek sonuçlarla kapanacağına, adaletin geleceğine ve kişinin de bu hayırlı gelişmeler sayesinde huzurlu ve mutlu olacağına alamet eder. Çok hayırlı bir rüyadır ve makbul olanlar arasında yer alır. Rüyada Zülfikar görmek, rüya sahibinin tüm emellerini gerçekleştirme şansına sahip olacağına, hayatı boyunca kısmetinin açık olacağına, yüzünün de güleceğine rivayet edilir. Rüyada hazreti Ali’nin kılıcını görmek, vicdanlı, merhametli, imanlı ve hakkaniyetli olmaya, bu şiar ile yaşamaya ve karşıdakinden de aynı erdemi görmeyi beklemeye delalet eder. Rüyayı gören kişinin hak yemeyen kimse olduğu gibi hakkının da yenmesine izin vermeyeceğine, haksızlıklara da karşı geleceğine rivayet edilir.

 

Rüyada hazreti Ali’yi görmek, hidayete ermeye, hikmetli bir kişi olmaya, Allah’ın sevgili ve makbul kulları arasında olmak için çabalamaya ve hak yolundan hiç ayrılmamaya işaret eder. Bu rüya aynı zamanda kişinin hayatında kendisine hayır getirecek sürpriz gelişmelerin yaşanacağına yorulur.

 

Rüyada Hazreti Ali’nin Resmini Görmek: Bir kişi eğer rüyasında hazreti Ali’nin resmini görürse o kişi tüm kötülülerden, kazalardan, belalardan, illet hastalıklardan korunur, ödenemez borçların altına girmez ve geçimi zorlaşmaz diye yorumlanır.

 

Rüyada Hazreti Ali yi görmek çok iyi bir Rüya olarak yorumlanir. Onu görmek müjde haberidir. Hz. Ali efendimizi görmek, düsmanlara galip gelmeye, dinde kuvvete ve cömertlige isaret eder. Bu rüyayi alim birisi görürse ilminin artmasina da isaret eder. Rüyada Hz.Ali (R.A.) yi görmek, düsmanlara galip gelmeye isaret eder. Rüyada Hz.Ali (R.A.) yi gören kimse, ilim, bol rizik, secaat (cesaret) ve takva sahibi olur. Hz. Ali (R.A.) nin diri oldugunu gören kimseye, halk tarafindan hased edilir. Emirleri yerine getirilir ve sünneti seniyyeye ittiba eder.Bir kimse rüyada, Hz.Ali (R.A.) yi yasli ve silahli oldugunu görse, rüya sahibi büyük bir rütbeye erisir. Hz.Ali (R.A.) yi otuz yasini geçmis bir vaziyette gören kimsenin, isi saglam olur. Bir kimse rüyada Hz.Ali (R.A.) yi Müslümanlarin bulundugu bir sehirde üniformasiyla görse, o sehrin halki arasinda kiliç veya sözle bir fitne düser. Rüyada Hz.Ali (R.A.) yi, ellerinin boyali oldugunu gören kimsenin evladi kendisine yardimda bulunur. Hz. Ali (R.A.) nin savastigini gören kimse, evladina yardimda bulunur. Bir kimse rüyada Hz.Ali (R.A.) nin bir yerde oldugunu görse, orada fitne çikar.

 

Rüyada Hz. Ali Görmenin Psikolojik Anlamı: Kendisini adil biri haline getirmek konusunda her zaman çaba gösteren ve hayatındaki herkese eşit davranan rüya sahibinin gelişmiş manevi dünyasını ve dini inançlarının kuvvetli olduğunu işaret eder.