Rüyada Alkol İçmek

Alkol İçmek

 

Rüyada alkol içmek; rüyayı gören kişinin yaşayacağı muhtemel kötü olaylara ve hayırsız işlere işarettir. Gelişecek süreçte yaşanacak olaylar, kişiyi şaşkın tavırlara sürükleyecektir. Hiç beklemediği kişilerden ihanet görüp dağılacak olan rüya sahibi, yaşadıkları karşısında akıl tutulmasına girecektir. Bu rüyanın bir başka anlamında ise rüyayı gören kişinin yaşayacağı ahlak bozulması ve kötü yola düşmesi olarak ele alınmıştır.

 

Rüyada İçki İçmek: Kişinin içinde biriktirdiği bütün keder ve hüzünlü hali ortaya çıkacaktır. Bir volkan gibi patlama noktasına gelen bu kimse, artık canına da tak etmesinin etkisi ile eteğindeki bütün taşları dökmeye başlayacaktır. Yaşanacak büyük olayların olacağına delalettir. Bu rüyayı gören kişinin ayrıca içi ile dışının bir olduğu, göründüğü gibi olduğu yorumları da alimler tarafından yapılmıştır. Yani, farklı anlamlarda yorumlandığını söyleyebileceğimiz bir rüyadır.

 

Rüyada viski içmek, kişinin kazandığı bütün şan ve şöhretin boş olduğuna delalettir. Yakaladığı rahatlık ve konfor aslında kişinin hayrına olmayacaktır. Bütün bu maddi kazançlar rüyayı gören kişi için sonunda olumsuz anlamda tezahür edecektir. Şimdi iyi günler geçirip keyfine baksa bile, yakın zamanda kişiyi zor ve talihsiz günler bekliyor olacaktır.

 

Rüyada Bira İçmek: Arkadaş ortamında yaşanacak ani bir gelişmeye delalettir. Bu gelişme, olumlu ya da olumsuz anlamda olabilir. Yakın zamanda arkadaş çevresi ile her zamankinden farklı olarak daha sık bir araya gelmeye başlayacak olan bu kimse, bu arkadaşları ile bazı sırlarını paylaşacaktır. Bu sırların, arkadaşları tarafından ortaya çıkartması mümkündür. Bu durumda, rüya sahibi büyük bir mağduriyet yaşayacaktır ve hayat ona adeta zindan olacaktır. Kişinin güvendiği arkadaşlarından uğrayacağı muhtemel bir ihanet, kişiyi fazlası ile üzmeye yetecektir. Gören kişinin tetikte olmasını gerektiren bir rüya olarak yorumlanır.

 

Rüyada içki görmek helal olmayan, hile ve kurnazlık ile kazanılmış mala ya da kazanca işaret eder. Rüyasında içki içtiğini gören kişinin hak yolundan ayrılmış olduğuna delalet eder. Rüyasında içkiyi şık ve güzel bir içki bardağıyla içtiğini gören kişi hakkı olmayan bir mala ya da paraya sahip olacak demektir. Rüyada içkiyi su ile karıştırıp içen kişi için birkaç şekilde yorum yapılır. Bu kişinin helal olan malı kadar helal olmayan malı da var demektir ya da baba malı gibi üzerinde birkaç kişinin hakkı olduğu bir malı olacaktır veya bir kadın aracılığıyla ele geçen ve sorunlara neden olacak malı olacaktır şeklinde yorumlanır.

 

Rüyada içki içmek aynı zamanda kötü kadın olarak da yorumlanır.

Rüya sahibinin kendini sarhoş olarak görmesi sıkıntı, zorluk ve keder anlamına gelirken aynı zamanda bolluk ve bereket içinde huzurlu yaşamaya işaret eder.

Rüyada sarhoş birini görmek kişinin tüm düzenin bozulmasına, kazancının düşmesine, rüya sahibinin bazı maddi zorluklar ve sıkıntılar yaşamasına delalet eder.

Rüyada gazinoda içki içmek ticaret hayatında yeni kararlar alarak yeni girişimlerde bulunmaya delalet eder.

 

Rüyada İçki İçmek Sonra Pişman Olmak: İyi olması maksadıyla yapılacak bir işin, gidilecek bir yerin ya da dâhil olacak bir organizasyonun sonunda huzursuz, mutsuz ve memnuniyetsiz olmak anlamına gelir. Rüyada evde içki içmek sonra pişman olmak, kendini aile büyüklerine karşı mahcup olmaya ve onların yüzüne bakamayacak durumlara düşürmeye neden olacak şeyler yapmak demektir. Rüyada meyhanede içki içmek sonra pişman olmak, bir fırsatı doğru değerlendirememeye, bir sözün ya da hareketin dozunu aşmaya yani maksat dışına çıkmaya ve aslında keyif alınacakken kötü hallerde olmaya yorulur.

 

Rüyada içki içmek istemek ama içki bulamamak, zorunlu ya da hayati olmayan sadece eğlencelik ve keyfi bir olanaktan yoksun olmaya yorulur. Yani yokluğunda zorluk, zahmet, hastalık ya da sefalet getirmeyecek bir olanaktan yararlanamamaktır. Rüyada camide içki içmek istemek, olmayacak bir yerde söylenecek bir söz nedeniyle başını belaya sokmaya, güvenliğini tehlikeye atmaya ve suçlu konumuna düşmeye alamet eder. Rüyada evde içki içmek istemek, kişiye hak olan bir hakkını kullanmak istemesi anlamına gelir.

 

Rüyada oruçluyken gizlice içki içmek, rüya sahibinin kendi içinde hesaplaşacağı, yüzleşeceği ve çözmeye çalışacağı kişisel bir problemi olacağına işaret eder. Rüyada oruçluyken insanların içinde içki içmek, bir kalabalığa ya da topluma aykırı olan bir adım atmaya dolayısıyla tepki çekmeye yorulur. Rüyada oruçluyken unutup içki içmek, rüya sahibinin samimiyetini ve suçsuzluğunu ispat edemeyeceği bir halde kalması demektir.

 

Rüyada Hamileyken İçki İçmek: Sonuçlarının kötü olacağını bilerek iradeye yenik düşerek bir iş yapmaya kendine ve sevdiklerine zarar verme ihtimalini önemsememe zaafına düşmeye delalet eder. Rüyada hamileyken hastanede içki içmek, bir yasağı ya da kuralı çiğnemeden atılamayacak bir adım demektir. Rüyada hamileyken, meyhanede ya da barda içki içmek, kendinden başka kimseye karşı sorumluluk duymadan zararı da kazancı da kendine olacak bir girişim yapmak anlamına gelir.

 

Rüyada Bilmeden İçki İçmek: Yaşanılmadan iyi mi yoksa kötü mü veya gerekli mi yoksa gereksiz mi olduğu bilinemeyecek birşeyi hiç planda yokken kendiliğinden gelişecek bir olay sonrasında deneyim etmeye ve daha sonradan ona ihtiyaç duyup duymayacağının kararını vermeye yorulur. Rüyada bilmeden ilaçla içki içmek, yanlış bir hareketin ardından can ya da mal kaybı yaşama telaşına düşmek demektir. Rüyada bilmeden meyve suyuyla içki içmek, hoşa gidecek, onaylanacak ve sürekliliği olacak bir faaliyet edinmeye ve rutin olarak onu gerçekleştirmeye alamet eder. Rüyada bilmeden içki içmek ve sarhoş olmak, dilediğince hareket etmek, düşüncelerini söylemek, rahat davranmak yani kendini sıkmadan ve kısıtlamadan içtenlikle davranmak anlamına gelir.

 

Rüyada Ramazanda İçki İçmek: Rüyada ramazanda keyfinden içki içmek rüyayı gören kişinin boşluğa düşmesi nedeniyle işleyeceği bir günaha ya da suça işaret eder. Rüyada ramazanda kahrından içki içmek, çaresizliğin, isyanın, sıkıntının ve derdin ağırlığı nedeniyle kendini bırakmaya ve tabiri caizse bir yaprak gibi oradan oraya savrulmaya yorulur. Rüyada ramazanda şarap içmek, herkesin ortak şekilde üzerinde birleştiği bir konuya muhalefet ederek onlardan bağımsız hareket etmeye ve onların yolundan değil de kendi bildiğin, inandığın ve istediğin yoldan gitmeye delalet eder.

 

Rüyada Ölmüş Biriyle İçki İçmek: Rüyayı gören kişinin, zamanında gerçekleştiremediği ve artık geriye dönüşü de olmayacak bir işin içinde ukde olarak kalması demektir. İşin işten geçmesi anlamına gelir. Rüyada ölmüş biriyle mezarlıkta içki içmek, istenilen bir şeyin hayal edilen ve amaçlanan şekilden farklı gerçekleşmesine ve kişinin de buna boyun eğmek durumunda kalmasına alamet eder. Rüyada ölmüş biriyle bir mekânda içki içmek, garipsenecek, yadırganacak ve konuşulacak bir gelişmenin içinde olmaktır. Rüyada ölmüş biriyle gizlice içki içmek, rüya sahibinin engellenme ve kendisine karşı çıkılması endişesiyle kimseye bahsetmeden bir olayda yer almasına işaret eder.

 

Rüyada İçki İçmenin Psikolojik Anlamı: İçki rüyalarını genel olarak tanımlamak pek doğru değildir çünkü içki içmek bazen keyiften bazen de kederden yapılan bir davranıştır ve bireyin hüzünlü bir anında olması da büyük bir mutluluğu yaşıyor olması da onda içki içme gereksinimi ve eğilimi uyandırabilir. Yani birey için gelgitlerin yaşandığı karmaşık bir dönemden geçiyor olduğunu söyleyebiliriz. Rüya sahibi aynı anda birden fazla duyguyu bir arada yaşıyor olabilir ve bunun verdiği ruh ve duygu hali nedeniyle kafası karışmış olabilir ya da tam tersine bir sıkıntısını arkasında bırakarak rahata ermiş ve bu nedenle kutlama babında bir planın hazırlığı yapıyor olabilir.