Rüyada Alev Görmek

Alev/Ateş

 

Rüyada alev görmek, rüya sahibinin hayatında meydana gelecek olan küçük bir problemin büyüyüp çözülmez bir hal almasına tabir edilirken aynı zamanda da bunun tam tersi şekilde açıklanır. Yani bu yorumunun olumlu haliyle tabir edilir. Rüyada alev görmek, rüya sahibinin küçücük bir sermaye ile girdiği işin ileri de kendisine bir holding kazandırmasına işaret eder. Bu rüya, beklenmedik değişiklik anlamına gelir. Rüya sahibinin hazırlıklı olmadığı ve hiç tahmin etmediği şeylerle karşılaşmasına delalete eder. İşlerinizin bozulacağına ancak çabalarınızla tekrar eski konumuna döneceğine işarettir. Rüyada Alev görmek, bazı kere sıhhat ve afiyete, bazı kere de Cenâb-ı Hak tarafından ikaz edilmeğe işarettir. Alevde yanmak: Davranışlarınızdan dolayı dostlarınızın sizi terk etmesi anlamına gelir. Alev yutmak: Sıkıntı ve dertlere düşeceğiniz anlamına gelir. Rüyada alev görmek, rüyayı gören kişinin hiç beklemediği bir anda çok uzak bir yerden gelecek ve şaşırtıcı ve bir anda birçok şeyi değiştirecek bir habere delalet eder. Yapılan işin ya da gerçekleştirilen çalışmaların tüm çabalara rağmen meyve vermemesine, ancak gösterilecek sabır ve azimle eski haline döneceğine işaret eder.

 

Rüyada Alev Söndürmek

Rüyada alev söndürmek, rüya sahibinin küçük bir tartışmayla başlayan ve sonunun büyük bir kavgaya doğru gideceği belli bir işe hemen müdahale edip, olayın kötü bir hal almasını başından engelleyeceğine delalet eder. Bazı kimseler rüyada alev söndürmenin dinle bağını koparmak anlamına geldiğini söylemektedirler.

 

Rüyada Alev Topu Görmek

Rüyada alev topu gören kişi, harca harca bitmeyecek, bir türlü sonu gelmeyecek bir mirasa konacak ve büyük bir zenginliğe kavuşacak demektir. Dünya malı ve dünya nimetlerine istenilenden de fazla oranda sahip olmak anlamına gelir.

 

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada ateş gören kişinin duygu, düşünce ve davranışlarında bazı değişiklikler meydana gelecek demektir. Çünkü bu rüyanın anlamı, rüya sahibinin zamanla değişmesi şeklinde yorumlanır. Bir yanda da hayatın çok hızlı akmasına ve her gün yeni bir şeyler getirmesine tabir edilir. Rüyada ateş görmek, rüyayı gören kişinin kişilik özelliklerine göre değişim gösterir.

Eğer rüyayı gören iyi biriyse iyi anlamlara yorulur: alınacak müjdeli bir habere ve hanede bolluk ve berekete tabir olunur. Eğer rüyayı kötü bir kişi görmüşse, kötüye yorumlanır; yapılan bir hatadan dolayı ömür boyu pişmanlık duyup kahır çekmeye, bu hatadan ötürü büyük zarara girmeye, günahkâr olmaya ve ortalığı düzeltmeye çalıştıkça daha kötü bir hale sokmaya işaret edilir.

 

Rüyada Ateş Yakmak

Rüyasında ateş yaktığını gören kişi, iş hayatını da, özel hayatını da sağlam temeller üzerine atıyor bu nedenle de dış faktörlerden etkilenmiyor demektir. Çünkü inşaat çok sağlam temellere dayalıdır ve öyle her isteyenin istediği anda zarar vereceği gibi değildir.

Rüyada Ateş Üstünde Yürümek: Rüya sahibinin rakiplerine karşı açık ara bir galibiyet alacağına işaret eder.

Rüyada harlı alev görmek, uzun bir süredir iş hayatında yaşanan sorunların bir müddet sonra normale dönmesine ve kar sağlamaya ve para kazandırmaya başlamasına tabir olunur. Rüyada alevle bir yerin yanması, rüya sahibinin, pek üzerinde durmadığı bir rahatsızlık yüzünden yataklara düşmesine ve daha sonra bir cerrahi operasyon geçirmek zorunda kalmasına delalet eder.

Rüyada yangın görmek, girişilen bir işten başarıyla çıkmak için gereken destekle ilgili müjdeli bir haber gelmesine işarettir.

Rüyada ateş söndürmek, işlerin sıkışıklığa girdiği bir anda bir dost ya da arkadaştan görülecek ve yaşanan sıkıntıların çözümünde büyük payı olacak bir iyiliğe tabir edilir.

Rüyada alevde yanmak, rüya sahibinin kötü ve kendini bilmez davranışlarından rahatsız olan arkadaşlarının arkadaşlıklarını bitirip gitmesine ve rüyayı gören kişinin yalnız başına kalmasına yorumlanır.

Rüyada harlı bir Alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir. Rüyada harlı bir alev görmek, baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haber alınacağı demektir.

 

Alev, ani ve şaşırtıcı haberdir.

 

Rüyada alev görmek Allah (C.C) Hazretleri tarafından bir uyarmadır. Böyle bir rüyayı gören dünyada islediği günahları affettirmek için daima dua etmeli ve tövbeye varmalıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ateş görmek, müjde, korku, harp, azap, hapis, zarar, günah ve berekettir. Ses çıkararak ağaçları yakan alev ve kıvılcımlı ateş gören yaktığı miktarca bir alimin ölümüyle orada çıkacak fitnedir. Karanlık bir gecede halka göstermek için ateş yaktığını gören kimse, halkın onunla hidayete erişecekleri bir ilme nail olur. Karanlık olmadığı halde yol üzerinde ateş yaktığını gören kimsenin bidat ve sapıkça olan bir is yaptığına işaret eder. Ateş gündüzün harp ve fitneye, gece ise alışkanlık denilmiştir. Rüyada kis gününde ateşte ısındığını gören kimse, Cennete gider. Rüyada ateşe girdiğini ve orada azap edildiğini gören kimse, malca zarar eder veya o şahıs, Cehenneme girmesine sebep olacak bir günah isler. Rüyada ateşe girdiğini ve ateşin azabını tattigini gören kimse, bir fitneye düser. Bir kimse rüyada, insanların başına toplanmış olduğu alevli olan bir ates görse, onların bereket ve bolluğa nail olmalarına işaret eder. Rüyada isinmasi için veya başkasını işitmesi için ateş yaktığını gören kimse, faydalanacağı bir seyi tahrik ederek fakirlik ve ihtiyacını giderir.

 

Ateş üzerinde et kızarttığını gören kimse, halkın gıybet etmesini gerektiren bir seyi tahrik eder. Veya kendisi halki giybet eder. Kizartilmis o etten yiyen kimse, az bir rizka işarettir ve ona büyük bir keder isabet eder. içerisinde yemek olan bir kabi ates üzerinde kaynattığını gören kimse, ev is lerine bakan bir kimse tarafından gelecek menfaatten uzak kalir. Rüyada kendisine atesin hararetinin dokunduğunu gören kimse, halkın diline düser ve halkda onun gıybetini yaparlar. Faydalı ve parlak ateş korku halinde bulunan kimse için emniyet ve devlet adamına yaklaşmaktır. Bir kimsenin rüyada kapısının önünde dumansız ates yandığını görmesi, hacca gideceğine isaret eder. Rüyada evini atesle yaktigini gören kimsenin, evi harap olur. Evli olan birisi rüyada tandır ve tandırda da yanmış ateş görse, hanimi Hamile kalir. Rüyada evine ates düstügünü gören kimse, ucuzluk, bolluk ve çokça nimete kavusur.

 

Rüyada bir dag başında ates yaktığını gören kimse, Allah (C.C.) a manen yaklaşır. Bir kimse rüyada kendisine ateşin dokunduğunu ve kendisini yaktigini görse, o sahsa yapılan vaat yerine getirilir. Bir kimse atesle mahsulattan bir sey yaktığını görse, yaktığı şeylere zam gelir. Atesin bir esya veya kumaş parçası üzerine düşmesinin tabiri de böyledir. Rüyada evinden bir ateş çıktığını gören kimse, memuriyet, ticaret veya bir zanaatta kuvvet ve yardıma nail olur.