Rüyada Alacakaranlık Görmek

Alaca Karanlık

 

Yarı karanlık görmek işlerin yakın gelecekte düzelmesine, sıkıntılı günlerin geride kalacağına delalet eder.

Rüyada karanlık görmek hem hayra hem de şerre işaret eder. Kötü nefisli kişiye, zalime ve art niyetleri olan kimselere delalet ettiği gibi bir yandan da başarıya, anlaşmaya, gönül almaya ve mutluluğa işaret eder.

Rüyasında kendini karanlık bir yerde titrerken gören kişi gözü kara olarak atıldığı, sonundan da aslında hayır beklemediği bir işte fayda bulacak demektir. Aynı zamanda da zorlukları aşmaya ve feraha kavuşmaya işarettir. Rüyada karanlık ama loş bir ışığın yansıdığı oda, hala bir ümit olduğuna hiçbir şeyin bitmediğine tabir edilir. Rüya sahibi zifiri bir karanlığın içinden gün ışığına çıkarsa şefaate kavuşur.

Rüyada karanlık bir yolda yürüdüğünü gören kişi tüm umutlarını kaybetmiş, karamsar ve üzgün kişidir. Yaşadığı kötü bir olayın etkisiyle hala kendine gelememiş, mutluluğa olan inancını da kaybetmiştir. Rüyasında karanlık bir sokakta yürüyen kişi hak yolundan ayrılacak diye tabir edilir.Rüyasında karanlık ev gören kişinin başı derttedir. Bu kişi bazı belalı işlere ya da belalı kimselere bulaşmış, şimdi de bunun ceremesini çekiyor diye ifade edilir.

Rüyada karanlık hava görmek,Bu kişinin tepesinde kara bulutlar geziyor ve kısmetsizlik bir türlü yakasından düşmüyor demektir. Bazı rüya tabirlerine göre karanlık hava o bölgede yaşayan herkesi ilgilendirecek olan belalı bir olaya işarettir.

Rüyada karanlıkta kalmak, rüya sahibi kişinin içinde yaşadığı karanlık duyguları ifade eder. Karşılaşılan hayal kırıklıkları sonrası hissettiğiniz karamsarlığı ve yaşanan sıkıntıların sizden ve çevrenizdeki insanlardan kaynaklandığına yorulur. Ayrıca karanlıkta kalmak, herkesten gizli bir şeyler yaptığınızı ve yaptığınız gizli şeyleri arkadaşlarınızdan ve ailenizden saklamaya çalıştığınız anlamına da gelmektedir.

Rüyada Zifiri Karanlıkta Kalmak, Çok büyük bir sıkıntıda olduğunuza ve neredeyse bunalıma girmek üzere olduğunuza alamettir. Rüyada zifiri karanlık, iş, aile ve duygusal yaşantınızda hemen hemen hiçbir şeyin yolunda gitmediğine siz sıkıntıların üstesinden gelmeye çalıştıkça başarısız olduğunuza işaret etmektedir. Aynı zamanda hayatınız ile ilgili yapacağınız yenilikler için iyi bir zaman olmadığı ve girişeceğiniz işlerde istediğiniz başarıyı yakalayamayacağınız anlamına da gelmektedir.

Rüyada karanlık bir yerde yalnız kalmak, geçirdiğiniz kötü ve sıkıntılı günlerde yanınızda olan bir arkadaşınız veya dostunuzun olmadığını, dertlerinizden kendi başınıza kurtulmaya çalıştığınızı ifade eder. Rüyada karanlık bir odada yalnız başınıza olduğunuzu görmeniz, yaptığınız hatalar nedeni ile ailenizden ve çevrenizden hiçbir yakınınızın yanınızda olmadığına delalettir. Bazı rüya alimlerine göre ise, rüyada karanlıkta kalmak kişinin zalim olmasına işarettir.

Rüyada karanlıktan korkmak, gözünüzü karartıp girdiğiniz işlerde başarı elde edemeyeceğinize, sakladığınız sırlarınızın çok olduğuna ve artık sizi korkutmaya başladığına delalet eder. Ayrıca yaptığınız hatalar nedeni ile kendinize olan güveninizi kaybettiğinize ve girdiğiniz işlerde başarı sağlayamayacağınıza işaret etmektedir.