Rüyada Alabalık Tutmak Avlamak Görmek

Alabalık Tutmak, Avlamak

 

Alabalık avlamak: Güzel ve sarışın biriyle evlenmeye, alabalık tutmak: Karlı bir işe girmeye işarettir. Rüyada alabalık tutmak, zahmetsiz ve meşakkatsiz rızka delâlet eder.

İbn-i Kesir (rh.a.) demiştir ki: Rüyasında gayet büyük ve cesim bir alabalık tutan, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delalettir.”

Deniz, nehir, dereye ağ atarak alabalık tutmak, ele geçecek helal mala çıkar. Rüyada bu balığı tuttuğunu görmek hiç ümit edilmeyen yerden gelecek menfaate ve paraya delalet eder.

Başka bir tabire görede Rüyada alabalık tuttuğunu görmek, rızka ve menfaata uzun bir ömre ve geniş bir rızka işarettir. Rüyada alabalık tuttuğunu gören kişi hayattan yana büyük nimetler ve büyük paralar kazanma şansına kavuşacak demektir.  Zenginlik anlamına gelirken bir yandan da çok hayırlı bir gönül işi yaşamaya tabir edilir.

Rüya sahibinin hayatına karşı cinsten, açık tenli ve saçları da açık renkli olan biri girecek ve rüya sahibi bu kişi ile sonu mutlu bitecek bir gönül birlikteliği yaşayacaktır.

Rüyada alabalık görmek, çok hayırlıdır ve büyük bir kısmete işaret eder. Bolluk ve berekettir ve daha ziyade maddi anlamda değerlendirilir. Kazancın artması, yeni gelir kaynaklarına sahip olma imkânı elde edilmesi, şansın ve bahtın açık olması şeklinde tabir edilir. Çok hayırlı bir rüyadır, mutlu ve güzel bir hayat ile değerlendirilir. Rüyada alabalık görmek, hayatın her anlamıyla kazançlı olacağına ve uğur getirecek olaylarla karşılaşıp, böyle kişilerle tanışmaya delalet eder.

Rüyada balık tutmak, büyük kısmet olarak tabir edilir. Rüya sahibinin uzun yıllar çalışmasının ve emeğinin karşılığı olarak maddi anlamda eline rahat edeceği oranda mal ve kazanç geçeceği şeklinde ifade edilir. Rüya sahibinin bundan sonraki hayatını ya da emekliliğini artık geçin sıkıntısı olmadan, bir sahil kasabasındaki yazlık evinde tüm gün dinlenerek ve çalıştığı yılların acısını çıkararak geçireceği anlamına gelir. Bazı rüya tabirleri, rüyada balık tutmayı, rüya sahibinin çalışmadan elde edeceği ama hak etmiş olduğu kazanç olarak tabir eder.

Rüyada Oltayla Balık Tutmak

Rüya sahibinin zorlanarak, çok emek harcayarak ve çok uzun saatler çalışarak ama mutlaka elde edeceği kazanca delalet eder. Kişi, oltayla kaç tane balık tutarsa kazancı da o oranda olacak demektir. Bazen de bu rüya kişinin yapacağı çalışmalardan kar elde edeceğine, yakın zamanda tüm yatırımlarından oldukça büyük paralar kazanacağına işaret eder. Olta ile balık tutan kişinin karşına tam istediği gibi bir kısmet çıkar.

Rüyada Balık Yakalamak

Rüya sahibinin büyük bir kısmet yakalayacağına ve eline hatırı sayılır miktarda bir para geçeceğine delalet eder. Balık yakaladığını gören kişinin işleri de açılır ve bu sayede parasızlıktan kurtulur. Balık tutmak kişinin elde edeceği para veya kazançtır. Tuttuğunuz balığın durumuna göre elinize para veya önemli bir nimet geçer. Büyük ve taze balık çok büyük mal veya ganimete, küçük balık ise kişinin elde edeceği az bir kazanca işarettir.

Rüyada Elle Balık Tutmak

Rüya sahibinin alacağı bir işi yaparken çok zorlanıp, çok büyük zahmetlere gireceği şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi için büyük bir meşakkat anlamına gelir. Zar zor, ancak rüya sahibinin kararlı ve hırslı olması sayesinde ele geçirilecek olan kısmet olarak yorulur. Elle balık tutan kişi yakın zamanda çalışmalarının sonucunu görür ve güzel bir gelir elde eder.

Rüyada Büyük Balık Tutmak

Büyük balık, büyük kısmettir. Rüyada görülen balık ne kadar büyükse, kısmet ve kazanç da aynı oranda büyük olacak demektir. Büyük balık büyük bir kısmettir. Bu rüya, yakın zamanda karşısınız iyi bir kısmet çıkacağının ve bu kısmeti kaçırmamanız gerektiğinin habercisidir. Büyük balık tutan kimse eğer bir işin sonucunu bekliyorsa en hayırlı şekilde istediği sonuca ulaşır veya uzun süredir almak istediği müjdeli habere kavuşur.