Rüyada Ala Suresi Görmek

Ala Suresi

 

Bu sureyi rüyasında okuyan veya okunduğunu görüp dinleyen kimse, ibadetle meşgul olur. Dili, Allah u Teala yı anmaktan bir an geri kalmaz. Sık ,sık Rüya görür ve çoğunu hatırlamaz. Başladığı zor isler kolay olur. Unutkan biri olduğundan, çok kere duyduklarını ve gördüklerini unutur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Ala süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; çok tesbih etmeye, islerin yolunda ve kolay olmasına, ahireti dünyaya tercih etmeye işarettir.

 

Rüyada sure okumak, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok zor durumlara düşeceğine, sorunlarından ve sıkıntılarından ötürü çok zor zamanlar geçireceğine, endişe ettiği işlerin son bulacağına, yaptığı iyiliklerden ve yardımlardan ötürü güzel bir amel sahibi olduğuna ve Allah katında sevilen bir kul olduğuna işaret eder.

 

Rüyada ayet okumak, kişinin güzel ameline, temiz kalbine ve iyi huyuna işarettir. Bu rüyayı gören kişinin eğer bir dileği varsa en hayırlı şekilde kabul olunur. Bu rüya her türlü istek ve arzuların gerçekleşmesine, selamete ve ihsana, bolluk bereketle geçecek bir ömre, sıkıntılardan kurtulmaya, uzakta olanlar için eve dönmeye, korktuğundan emin olmaya, tehlikelerden kurtulmaya, üzüntülerin bitmesine kısaca her türlü rahmet ve berekete işarettir.