Rüyada Ala Karga Görmek

Ala Karga

 

Çevrenizde kibirli ve cimri bir insan olarak tanınıcağınıza işarettir. Diğer bir yoruma göre de, uzun ömür ve rahat yaşam anlamındadır.

Rüyada karga görmek düşman ya da rakip olarak tabir edilirken aynı zamanda rüya sahibini sevmeyen ve başarılarını çekemeyen kişilere delalet eder. Rüyada görülen karga dost gibi görünen gizli düşman anlamına gelir. Bu kişi içten içe kötü düşünceler ve kötü niyetler taşıyan, rüya sahibini seviyormuş gibi görünüp arkasından kuyusuna kazan kişidir.

Bu gizli düşman sürekli rüya sahibinin arkasından dedikodu yapar ve onu gafil avlamak için hep zayıf bir anını yakalamayı bekler. Rüyada görülen karga bazen ne konuştuğunu bilmeyen, densiz, haram mal yiyen, hilebaz birine de yorulur. Bir başka tabire göre rüyada görülen karga kişinin ailesinden ve vatanından ayrılmasına delalet eder. Rüyada karga ölüsü görmek hiç iyi değildir, kişinin vatanına dönmeden gurbette son nefesini vereceği anlamına gelir. Rüyada karga yavrusu görmek iyidir. Kişinin sıkıntılı ve zor durumundan kurtulup feraha ereceği ve gurbetten dönüp sevdiklerine sarılacağı anlamına gelir. Rüyada kargayla konuşmak hayırlıdır. Rüya sahibinin sıkıntılarının ve dertlerinin ardından gelecek olan sevince işaret eder. Yani ağlamaktan sonra gülmek manasına gelir. Rüyada karga sürüsü görmek, rüya sahibinin etrafında çok konuşan ama boş konuşan kişiler olduğuna delalet eder.

Rüyada siyah karga görmek, kişinin arkasından konuşulduğunu ve yakın zamanda eve gelecek kötü bir haberle üzüntü duyacağını ifade eder. Genellikle uğursuzluğa, istenmeyen sözlere, kavga, gürültüye yorumlanan rüya, kötü haberler, kötü niyetli insanların etkilerine maruz kalmak manasındadır. Aynı zamanda görünüş olarak iri kıyım bir erkeğin, kişiyi aldatacağına yahut verdiği sözü tutmayacağına yorumlanır. Eğer birine borç para verildiyse geri almakta güçlük çekileceğine, elden arka arkaya paralar çıkacağına, masrafların bu dönemde artış göstereceğine delalettir. Kişiye yakın cimri birinin varlığına ve bu kimsenin rüya sahibini maddi anlamda sürekli kullanmaya çalıştığına, sözünün eri olmadığı gibi, çıkarları için yalanlar söylediğine de tabir edilir. Rüya sahibinin nazarı olduğuna ve insanların kıskançlıkları nedeniyle olumsuz etkiler altında kaldığına da yorulur.

Rüyada Siyah Karga Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüya sahibinin yakın çevresinde öz güvenine zarar veren ve yaptığı konuşmalarla moral bozukluğu yaratan, kişinin yaşam şeklinden amaçlarına kadar her şeye burnunu sokan birinin varlığına yorumlanır. Bu kimsenin etkisi altında kalındığını ifade eder.