Rüyada Ahiret Görmek

Ahiret

Rüyada ahiret görmek, iş hayatı içinde çok hayırlı ve güzel gelişmeler yaşayan rüya sahibinin, yakın bir zaman içinde sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına, eline geçen fırsatları doğru bir şekilde değerlendirerek çok büyük kazanç elde edeceğine, işlerini çok iyi bir şekilde idare ederek yakında çok daha iyi bir konuma gelmesini sağlayacağına ve hem işi ile hem ailesi ile ilgili olarak hayal ettiği şeyleri ortaya koymak için uğraşacağına delalet eder.

 

Rüyada Ahiret Hayatı Görmek

Rüyayı gören kişinin, gerçekleştireceği çalışmalar ile kazanacağı başarılar sayesinde daha iyi yerlere geleceğine, herkesin takip ettiği ve çok sevdiği birisi olacağına, büyük sıkıntılar ile girdiği bir işte yüklü kazançlar elde edeceğine, rahata erileceğine, sevinçli olaylar ile karşılaşılacağına ve mutlu olunacağına işaret eder.

 

Rüyada Ahiret Âlemini Görmek

Rüya sahibinin, aile hayatı içinde çok sıkıntı çektiği dönemleri geride bırakacağına, artık refah içinde, sevdikleri ile mutlu bir şekilde, herhangi hastalıktan sıkıntı çekmeden, kötü insanların kıskançlıklarından ve kötülüklerinden uzak bir hayat süreceğine, çok büyük bir rahatlık yaşanacağına ve sevinç duyulacağına alamet eder.

 

Rüyada Ahiret Sorgusu

Rüyayı gören kişinin kendisini kötülüklerden ve günahlardan uzak tutması, kötü insanlar ile olan arkadaşlığını bitirmesi ve kendisini Allah yoluna adaması gerektiğine, eğer bu şekilde hareket etmezse çok büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşayabileceğine, çok zor günler geçirebileceğine ve hayal ettiği şeylerden gün geçtikçe uzaklaşacağına rivayet eder.

 

Rüyada Ahiret Gününü Görmek

Hayat içinde gerçekleştirilen bütün kötülüklerin ve günahların bir cezası olduğuna,  kişinin, bu gibi hataları varsa eğer hemen tövbe etmesi gerektiğine, kendisini kötü yola sürükleyen kötü arkadaşlardan bir an önce uzaklaşması gerektiğine ve eğer uzaklaşmazsa kötü şeylerin kendisini bulacağına alamet eder.

 

Rüyada ahireti görmek, ailece iyi bir hayat sürüleceğine, ahirette bulunmak, büyük bir iyiliğe kavuşulacağına, ahiretten kovulmak, mal kaybına ve sefalete düşüleceğine işarettir.

 

Rüyada ahrete gitmek, uzun ve faydalı bir yolculuğu belirtir. Ahrette bulunmak, emeklerinin karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. Ahretten kovulmak, mal, bazen de can kaybına işarettir.

 

Kendini ahrette görmek, dileklerinizin gerçekleşmesi, uğruna harcadığınız gayretlere rağmen bunların ancak bir kısmını elde edeceğinize işarettir .Ahrette kovulmak, mal kaybına ve sefalete işarettir. Ahreti seyretmek, ailece mutlu bir yaşam sürmeye yorumlanır.

 

Bu kelime genel anlamda olduğu için Kıyamet, Sırat, Mizan, Cennet ve Cehennem maddelerine bakınız.