Rüyada Ağrı Görmek

Ağrı

Diş Ağrısı, kötü hareketlere mağruz kalınacağına, omuz ağrısı suç işleneceğine, ağrıdan belini bükülmüş görmek, maddi sıkıntıya düşüleceğine işarettir.

 

Hayatınıza sizi kendi menfaatleri için kullanmaya çalışan biri girebilir. Sevgiliniz sizi hayal kırıklığına uğratıp kalbinizi kırabilir. Ya da tehlikesiz bir hastalığa yakalanacağınız anlamına gelir.

 

Diş Ağrısı: Yakın akrabalarınızdan kötülük göreceğinize işarettir.

Boyun ağrısı: İhanete uğrayacağınız anlamına gelir.

Omuz ağrısı: Suça işarettir.

Karın ağrısı:Yakın akrabalarınızı çok sevdiğinize işarettir.

Göbek ağrısı: Eşinize karşı haksızlık ettiğinize işarettir.

Ciğer ağrısı: Eşinizle aranızdaki tartışmaların sürüp gideceğine işarettir.

Kalp ağrısı: Bir kadınla gayrimeşru ilişkiye girerek zarar göreceğinize işarettir.

Dalak ağrısı: Para ve mal kaybı olacağına.

Arka ağrısı: Yakın bir dostunuzun kaba sözlerine işarettir.

Bel ağrısı: Geçim sıkıntısına düşüleceğine işarettir.

Oyluk ağrısı: Ülkenin zararına çalışacağına işarettir.

Ayak ağrısı: Kötü yolda olmaya veya çok zengin olmaya işarettir.

Erkeklik organı veya makat ağrısı: Düşmanlarına bir kötülük yapmaya işarettir.

Kulak ağrısı: Arkanızdan dedikodu yapılacağına işarettir.

Yarım baş ağrısı: İşlerinizin bozulacağına ve itibarınızı kaybedeceğinize işarettir.

Baş ağrısı: Başınıza büyük dertler açılacağına işarettir.

Burun ağrısı: Dost bildiğiniz birisinin size zararı dokunacağına işarettir.

Ağız ağrısı: Vermiş olduğunuz sözleri tutmayacağınıza işarettir.

El ağrısı: Bir yakınınızdan kötülük göreceğinize işarettir.

Göğüs ağrısı: Evinizi bile ihmal edeceğiniz bir olaya karışacağınıza işarettir.

Rüyada agri çekmek çok çesitli yorumlara tabi tutulmustur. Bir çok tabirciler rüyada görülen agriyi iyilige ve sagliga yorumlamislardir. Buna ragmen agrinin bulundugu yere göre ayri, ayri da yorumlari yapilmistir.

 

Bas agrisi, üzüntüye ve düsünceye; boyun agrisi saskinliga ve ne yapacagini bilememege; dis agrisi, kin beslemege; göz agrisi, uzagi görememege ve bu yüzden islerinin aksamasina; bel agrisi takatsizlige ve tembellige; gögüs agrisi, rakipleri için kötü seyler düsünmege; diz agrisi tembellige; ayak agrisi uzun bir yolculuga yorumlanmistir. Dil agrisi, rakiplerinin kendisine karsi yapacaklari haince ihanete delalet eder.

 

Bir baska rivayete görede: Rüyada hissedilen agri genellikle günahtan pisman olmaya isaret eder. Boyun agrisi, Rüya sahibinin geçimsizligine ve sikayetin hasil olmasina isaret eder.

 

Bazi tabirciler, boyun agrisinin, rüya sahibi için emanete ihanet etmesi ya da Allahu Teala tarafindan üzerine inecek azaba isaret ettigini söylemislerdir. Rüyada omuz agrisina yakalandigini görmek, rüya sahibi için kötü kazanca ve kötü bir is yapmasina isaret eder. Bir kimse rüyada karin agrisina yakalandigini görürse, bu rüya kendisinin hanimina fena muamele yaptigina isarettir.

 

Kalb agrisi, rüya sahibinin itikadinin bozuk olmasina, ciger agrisi, çocugu hakkinda fena muamele yapmasina isaret eder. Rüyada siddetli bir dalak hastaligina yakalanirsa, rüya sahibinin ölümünden korkulur. Akciger agrisi ise, ölümün yaklastigina isarettir. Sirt agrisi, rüya sahibinin kardesinin ölecegine isarettir.

 

Rüyada belinin büküldügünü gören kimsenin, fakir düsmesine ve yaslanmasina isarettir. Ayak agrisi, Allahu Tealaya isyan edilen yerlerde dolasmaya isaret eder.

Bazi tabircilere göre, ayak agrisi malin çoklugu ile tabir olunur. Uyluk agrisi, rüya sahibinin kavim ve kabilesi hakkinda fenalik yapmasina isaret eder. Ayrica erkek çocugunun olmasinada isaret eder.

 

Bazi tabircilere göre ise; Rüyada hissedilen agri, günahtan pisman olmaya delalet eder. Rüyada bir disinde agri hissettigini gören kimse, o disin nisbet edildigi yakinindan çirkin bir söz isitir. Duydugu agri miktarinca, yakini olan o adam, onun hakkinda sert bir muamelede bulunur.

 

Boyun agrisi, rüya sahibinin geçimsizligine ve bir sikayetin dogmasina delalet eder. Bazen boyun agrisi, rüya sahibinin bir emanete hiyanet ederek yerine vermemesine ve Allahu Teala tarafindan inecek azaba delalet eder. Omuz agrisi, rüya sahibinin kötü kazancina ve yaramazlik yapmasina delalet eder.Karin agrisi, rüya sahibinin malini bir günah ugrunda sarfetmesine ve buna da pisman olmasina delalet eder.

 

Bazi tabirciler karin agrisi, sahibinin akraba ve ailesinin sihhatte olduklarina delalet eder, dediler. Göbek agnsi sahibinin hanimi hakkindaki muamelesinde fenalik ve yaramazlik yapmasina, kalp agrisi, sahibinin dini meselelerde itikadinin bozuk olmasina, ciger agrisi çocugu hakkinda kötü muamele yapmasma, dalak agrisi sahibinin çoluk ve çocugunun geçimini temin eden büyük bir malinin bozulmasina delalet eder.

 

Dalagin agnsi siddetli olursa, hatta ölümünden korkulur bir durum da varsa, o kimsenin dininin gitmesine, akciger agnsi; ciger ruhun bulundugu bir yer oldugundan ecelin yaklastigina delalet eder. Sirt agrisi sahibinin erkek kardesinin ölecegine delalet eder. Bazi tabirciler de sirt agrisinin tabiri çocuk, ana, önder ve dostundan, rüya sahibinin kuvvetlendigi kimselere aittir, dediler.

 

Rüyada agridan belinin büküldügünü gören kimsenin, fakir olmasina ve yaslanmasina delalet eder.Tabircilerden bazilari, ayak agrisi, malin çokluguna delalet eder, dediler. Tenasül uzvunun agrimasi aleyhinde söz söyleyenlere fenalik etrneye delalet eder.

 

Hayatınıza sizi kendi menfaatleri için kullanmaya çalışan biri girebilir. Sevgiliniz sizi hayal kırıklığına uğratıp kalbinizi kırabilir. Ya da tehlikesiz bir hastalığa yakalanacağınız anlamına gelir.