Rüyada Ağaç Görmek

Ağaç

Rüyada Ağaç görmek iyi bir gelecek, meyva ile dolu ağaç görmek, mutlu bir evliliğe, yapraksız ağaç, yapılan işte hayal kırıklığına uğranacağına, kesilmiş ağaç görmek, üzüntüye, çınar ağacı görmek, eline Altın ve Gümüş geçeceğine, iğde ağacı görmek, helal mala kavuşulacağına,fındık ağacı görmek, haram mala, kiraz ağacı görüp meyvasından yemek, herkes tarafından sevilecek bir erkek çocuk sahibi olunacağına işarettir. Ayrıca hurma ve söğüt ağacı iyiye yoğrulur. Genelde ağaç Rüyaları çok iyi sayılır. Yalnız yaprakların yeşil, canlı, ulu vb olmaları yorumu değiştirir.

Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir Ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmeyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise Sağlık ve mutluluk belirtir.

Rüyada meyva ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmiyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise Sağlık ve mutluluk belirtir.

Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin olacağına ve maddi kazanca işarettir. Yapraksız ve kuru bir ağaç fakırlık; çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluğu belirtir. Ağaç dalı kısa bir süre için sorunların çözüleceğine, fakat tekrar başlayacağına işarettir.

Ağacın tabiri, o ağacın cinsine, mahiyetine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yapılır Her mevsim yeşil kalan, yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamına delalet eder. Yaprağını ddöken ağaçları görmek ağacın cinsine göre sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe delalet eder. Tanınmayan Ağaç endişe ve şiddetle tabir edilir. Meyveli ağaç Müslüman için salih amele, kafir için hidayet bulmaya; meyvesiz ağaç müslüman için amelsiz ilme, kendisinden fayda hasıl olmayacak kimseye, Bir ağacın altında gölgelenmek,yağmurdan dolayı ağacın altına gelmek ya da korku dolayısiyle bir ağaç altına sığınmak varlıklı ve iktidar sahibi bir kimsenin himayesine girmeye, rızka delalet eder.

Ağaç dikmek bir eve damat olmakla şeref bulmaya, Ağaç üzerinde yatmak çok çocuğa, Kendini ağaç üzerinde görmek çekindiği şeyden korunmaya, Ağaç kesmek iyi değildir. Ağacın kuruması hastanın ya da kaybolmuş birinin vefatına, Kuru ağaç rızık ve hidayettir. Birtakım insanlarla bir ağaç altında bulunmak kişinin kitap ve sünnete uyduğuna, Derelerin, vadilerin ve dağların ağaçları umulmadık yerden rızıklanmaya, Bir ağaçta, o ağaca ait olmayan meyve görmek kocasından başka bir erkekten Hamile kalan bir kadına, Bir ağaçtan, o ağacın meyvesi olmayan meyveleri toplamak haram mala, Ağaç üzerine çıkmak, bir kimseyi bir şeyden men etmeye, Ağaçtan inmek bir adamdan ayrılmaya, Ağaçtan düşerek bir yerini kırmak, bir işten dolayı zarar görmeye, Ağaçtan düşerek ölmek-

Canlı, yeşil ve ulu bir ağacın altında durmak daima korunacağına ve talihli olacağına işarettir. Ağaç kesmek ise yanlış yola sapmak olarak yorumlanır.

Rüyada agaç bir çanak görmek, iyi huylu ve elinden is gelir bir yardimci veya hizmetçi ile yorumlanir.

Genelde ağaç Rüyaları çok iyi sayılır. Yalnız yaprakların yeşil, canlı, ulu vb olmaları yorumu değiştirir. Rüyada ağaç görmek, ağaçlar, kadınlara ve değişik ahlaklı erkeklere ve kavgaya neden olabilecek bir belirtidir. Rüyada meyve ağacı görmek arzu ettiği isteklerinin olacağına ve maddi kazanca işarettir. Yapraksız ve kuru ağaç fakirlik, çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluğu belirtir. rüyada görülecek ağaç dalı kısa bir süreliğine sorunlara çözüm bulunacağına, fakat tekrar eski haline geri geleceğinin belirtisidir.

Sadece kokusu olan ağacı görmek, iyilik sahiplerine, amelsiz ilme veya bir şeyi yapmaksızın söylemeye delalet eder.

Turunç, Limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen hem de kokusu olan ağaçları görmek dış ve içinin iyiliğine, ilimle beraber amelin ve sözle beraber fiilin bulunmasına delalet eder.

Arabistan inciri, hurma, ceviz ve bunlara benzer, kokmayan sadece meyvesi yenilebilen ağaçları Rüyasında gören kişi, kuvvet sarf etmek ve zahmet çekerek bir şeyin alınması mümkün olan kişilere işaret eder. Rüyasında bir fidan ekse ve bu fidanda filizlenmeye başlasa, o kişi bir aileye damat olmasına işaret eder.

Meyvesiz büyük ağaçlar, sert şöhret sahibi, kendilerinde zenginlik, mal ve hayır olmayan insanlara işaret eder. Dikenleri olan ağaç ise amacı güç ve çetin bir adamı işaret eder.

Rüyada ağaç kestiğini görmek; bir kimse rüyasında bir ağacı kestiğini görür ise eşi ölür. Ya da sıkıntıya düşeceğine yorulur.

Rüyada ağacın kuruduğunu görmek; Rüya sahibi rüyasında bir ağacın kuruduğunu görse orada hasta veya kaybolmuş olan bir kimse ölür ya da sıkıntıya düşer.

Rüyada ağaçtan yapılmış bir eşya görmek; kişi rüyasında ağaçtan oyulmuş veya ağaçtan yapılmış bir eşyayı aldığını görürse, o ağaca nispet edilen adamlardan hayırlı bir kazanç sağlar.

Rüyada ağaç ektiğini görmek; Rüyasında kendi bahçesinde çeşitli ağaçlar ektiğini gören kimsenin, çocuğu dünyaya gelir ve çocuklarının ömürlerinin uzunluk ve kısalığı ekmiş olduğu ağaçların ömrü nispetindedir. Tanınmayan ve bilinmeyen ağaçların hepsi erkeğe ve kadına yahut şüpheli kazanca ya da eski ilimlere işaret eder.

Rüyada Ağaç Çanak Kaşık Görmek Elinden çok hayır gelen bir kadınla tabir edilir. Ağaç kap dünyalığa ve  yolculukla elde edilecek mala, Geçim için gerekli tedbirleri almaya delalet eder. Rüyada agaç bir çanak görmek, iyi huylu ve elinden is gelir bir yardimci veya hizmetçi ile yorumlanir.

Rüyada Tuğba ağacını görmek; kişi rüyasında Tuğba ağacını görmek, onun gölgesinde durmak veya ona dayanan kimsenin gideceği yerin güzel olacağına işaret eder. Bazen de Tuğba ağacını rüyasında görmek, arkadaş ve ya şöhretli kimselerden menfaat görmeyi betimler.Rüyasında bir ağacı kestiğini gören kimse bir adam öldürür. Bazı tabirciler, kış gününde üzerinde üzüm bulunan bir Asma veya bir ağaç gören kimse zengin zannettiği bir erkek veya bir kadına aldanarak malını sarf edeceğini söylerler.

Rüyada hurma ağacı görmek; rüyada görülen hurma ağacı âlim bir kişiye veya bir çocuğa, onu kesmek de çocuğun ölümüne işaret eder. Rüyasında birçok hurma ağacına sahip olduğunu gören kişi tüccar veya esnaf ise ticaret ve kazancı çok olur. Kurumuş bir hurma ağacı münafık bir insana işaret eder.Rüyasında bir kimse hurma ağacını kestiğini görse arzusu için yolculuk yapmasının çirkin bir durum olduğunun veya düşmanlığın ortaya çıkmasına işaret eder. Kişi rüyasında eğer bir hurma çekirdeğinin hurma ağacı olduğunu görürse, bilgili ve faziletli bir çocuğun olmasının delilidir. Bazı tabircilere göre de hurma ağacı uzun ömür ve çocuğa işaret eder. Hurma ağacı, zevce, ev, yer, mülk, sene, elbise, mal, çocuk veya âlim ile tabir edilir.

Rüyada mersin ağacı; Hasta olan bir kişi rüyasında mersin ağacı görürse hastalığından kurtulmasına delalettir. Eğer rüyasında başına mersin ağacından yapılmış bir taç taktığını gören kimse erkekse uzun ömürlü bir koca, eğer kadınsa uzun ömürlü bir zevcedir. Mersin ağacı ilelebet mal, huzur, mutluluk ve daima sevince de işaret eder.

Rüyada limon ve portakal ağacı; Rüyasında limon veya portakal ağacının görülmesi güzel ve cemal sahibi birine işaret eder.

Rüyada dağ armudu ağacı; Rüyasında dağ armudu gören kişi, adi bir kimseye, bu ağaç üzerinde olduğunu gören kimse ise, inat, adi ve yabancı bir adamla münasebet kurar. Bazı tabircilere göre ise dağ armudu ağacı hakkında sağlam ve şerefli bir adama delalet ettiğini söylemektedirler.

Rüyada abanoz denilen ağaç; rüyasında bu ağacın görülmesi, sevinçli zengin, Hintli bir kadın yahut kalbi katı zengin bir erkeğe işaret eder.

 

 

www.mobilsohbetodalari.org