Rüyada Adak Kesmek Görmek

Adak Kesmek

Rüyasında Adak adadığını gören insan, bir sorunun hallolması için başkasından yardım beklediğine yorumlanır. Yani durumu kendi gayretiyle düzeltemeyeceğine inanır. Ayrıca Rüyada adak kesmek hayırlı bir işe niyet edileceğine işarettir.

 

Rüyada bir şey adamak yahut adadığı bir şeyi kurban keserek yahut başka bir surette yerine getirmek verilen sözü tutmaya, korkudan emin olmaya, fayda ve menfaate delalet eder.

Rüyada adak aldığınızı görmeniz; hayırlı işe teşebbüs edeceğinize delalet eder.

 

Dini açıdan bakıldığında gerçek hayatta olduğu gibi rüyada da adak vermek, adak kesmek, oldukça önemli ve Allah dostu olanların sahih olduğu bir olaydır. Bu rüyanın getirdiği hayırlı yorumların şefaatine varmadan kendinizin üzerine üflenmiş bir nur olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Gerek koç olsun gerek dana olsun, büyük ya da küçük baş her türlü kurban kesmenin dinimizce önemi çok büyüktür ve tıpkı gerçekte olduğu gibi rüyada böyle bir şey yaşanması çoğu ilmihâle ve aziz âlimlere göre oldukça salih bir durumdur.

 

Bu rüyayı görenlerin Allahu Teâla’da bulduğu huzurun karşılığını fazlasıyla rızıkla alacağı zaten kesin bir şeydir. Çünkü herkes bu rüya görme olayına tabii olmaz, olamaz. Yalnızca bütün hayatı boyunca binbir türlü acılar çekmiş, ahıtlar yakmış olan, içi kımıl kımıl, kalbi pir-ü pak olan âziz ve nur dolu insanlar görebilmektedir böyle mübarek rüyaları. Üstünlüğün yalnızca takvada olduğu şu fani dünyada her şeyin bir karşılığı vardır ve bu rüyanın temel anlamı da bizlere rüya sahibinin hak ettiği bütün güzelliklere en hayırlı yoldan giderek sabırla bekleyerek ulaşacağını gösteriyor.

 

Eğer rüyanızda bir adak dileyip kestiyseniz bu sizin için hayatınızda bir milat olarak, bir dönüm noktası olarak kaydedilmiş bir nokta olarak kalacaktır. Çünkü ister inanın ister inanmayın ancak hayatınız boyunca o dilediğiniz, her şeyden çok istediğiniz şeyleri birer birer elde etmeye başlayacağınız çok salih ve temiz, hayırlı bir döneme giriyorsunuz, bunu bilmelisiniz. Ömrünüz boyunca çok istediğiniz ve uğrunda terler akıttığınız hayallerinizden bir tanesinin bile Allah’ ın izni başta olmak üzere gerçekleşecektir.