Cilt Kırışıklıklarına Karşı Yüz Maskeleri

Kırışıklık Karşıtı Maskeler

alın

 

Yüzünüzde oluşmaya başlayan ince çizgilerden yaşlılık karşıtı ürünlere tonlarca para harcamadan mutfağınızdaki bazı malzemelerin yardımı ile kurtulabilirsiniz. Meyve ve sebzelerden bulunan antioksidanlar, koenzim Q-10 kimyasal içeren yüz kremlerinde daha etkilidir.Size yüzünüzde oluşan ince çizgilerden kurtulmanızı sağlayacak 3 harika maske tarifi:

 

1-Kızılcık Maskesi

Kızılcık C vitamini, K vitamini, tannin flavanoid bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olduğu için yüzdeki ince çizgiler üzerinde oldukça etkilidir.

Malzemeler: 1 kaşık bal, 1 kaşık yoğurt, 5-6 adet ezilmiş taze kızılcık, 1 kaşık ezilmiş badem

Yapılışı: Tüm malzemeleri güzelce karıştırarak yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

 

2-Soya Maskesi

Soya fasulyeleri protein, antioksidanlar ve koenzim Q-10 bakımından zengindir. Soya fasulyeleri Çinli kadınların gizli gençlik formüllerinden birisidir.

Malzemeler: Bir avuç soya fasulyesi, 1 kaşık süt kremasi

Yapılışı: Soya fasulyelerini geceden ıslatın ve ertesi gün bir kaşık süt kreması ile karıştırarak karışımı hazırlayın. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

 

3-Avokado Maskesi

Avokado E vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu yüz maskesi ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Malzemeler: 6 kaşık ezilmiş avokado, 1 kaşık fıstık yağı

Yapılışı: Malzemeleri dikkatlice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin.